Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Alan 42 multi - uživatelské zkušenosti


     Alan 42 multi je ruční CB radiostanice. Slovíčko multi naznačuje, že stanice má přepínání CB norem a lze ji tak bez obav použít ve většině států Evropy. Ručka se dodává s poměrně hojným vybavením a to: akupack pro 6 tužkových baterií, akupack pro 8 tužkových baterií, anténa pendrek, nabíječka, koženkové pouzdro a redukce pro použití v automobilu. Samozřejmostí by měl být i návod k obsluze radiostanice v českém jazyce.
     LCD displej zobrazuje zvolený kanál, sílu signálu/výkon při vysílání a indikuje vybranou CB normu a aktivní funkce. Z funkcí stanice nabízí squelch, podsvícení displeje, scan, přepínání modulace (AM/FM), LCR, ANL, EMG, Key lock, Dual watch, přepínání výkonu a Power save.
     Redukci lze použít, na rozdíl od jiných stanic, i pro vysílání. Používal jsem takto stanici pro krátké relace a nebyl problém s poklesem výkonu nebo zahříváním redukce. Pozor ale při jejím sundavání z radiostanice! Snadno se můžete zranit kontaktními plochami napájení, které jsou na spodku radiostanice. Já si nedal pozor a kontakty mi velice ochotně zajely pod nehet - nebudu ani povídat, jak to bolelo. Totéž platí i pro manipulaci s akupacky.
     Již jsem se zmínil, že CB radiostanice Alan 42 je multistandart, což znamená, že si uživatel může zvolit jednu z devíti následujících CB norem:

IItaly40 CH AM/FM 4Watt
I2Italy34 CH AM/FM 4Watt
DGermany80 CH FM 4Watt / 12 CH AM 1 Watt
D2Germany40 CH FM 4Watt / 12 CH AM 1 Watt
EUEurope40 CH FM 4Watt / 40 CH AM 1 Watt
ECCEPT40 CH FM 4Watt
ESpain40 CH AM/FM 4Watt
FFrance40 CH FM 4Watt / 40 CH AM 1 Watt
UKEngland40 CH FM 4Watt English frequencies

Stanici lze snadno rozšířit, pak se v nabídce objeví tzv. polské frekvence (400Ch AM/FM 4W) a ruské frekvence (400Ch AM/FM 4W).     
     Ručku jsem krátce vyzkoušel na Klínovci ještě ten samý den, kdy jsem ji koupil, a pak mimo jiné také při letošním Éteru bez hranic, ze kterého jsem pořídil zvukovou nahrávku. Z Klínovce jsem se dovolal například na Křížový vrch. Část zvukové nahrávky z Éteru bez hranic byla pořízena kousek od Přerova, zbytek pak v jedoucím voze, záznam pražského poledního kolečka byl pořízen na Bílém kameni (Bartošky) u Velkých Popovic, anténa jen originál pendrek.
Tolik snad ode mne pro představu, jak ručka funguje.

Dragon Praha
Zpět na seznam článků
?>