Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


CB radiostanice z Číny


Interphone VT-78plus

 
     Quanzhou Keci Exactitude Electron Co., Ltd vyrábí poměrně jednoduchou multinormní stanici, která má 80 kanálů FM a 40 kanálů AM, výstupní výkon 4W, multifunkční oranžově podsvícený displej, squelch, scan, přepínání modulace, přepínání kanálů a přímou volbu nouzového kanálu. Měla by být rozšiřitelná na 400 kanálů AM/FM. Dodává se v černém provedení.
Ano, tu stanici znáte někteří dobře, tutéž stanici prodává také Alan Midland pod označením 78 Plus a lze ji v Česku pořídit dnes za cenu kolem 2000 Kč.

Uživatelský manuál je ke stažení ZDE.


Nanfone CB 108

 
     ... je stanice v černém provedení s rozměry 160x44x140 mm a hmotností 2 kg. Modře podsvícený LCD displej zobrazuje zvolenou frekvenci, sílu signálu a indikuje vybrané fukce, z nichž nabízí následující: Scan, Squelch, RF gain, ANL, ASQ, přímá volba nouzového kanálu, 4 paměti. V základu má stanice 40 kanálů AM/FM, po rozšíření pak 400 AM/FM. Výrobce udává citlivost na FM -118dBm/12dB SINAD a na AM -107dBm/12dB SINAD.
     Prodejní cena není známa.


SoonTone ST-608

 
     Sám výrobce, čínská společnost Qixiang Electron Science & Technology Co., Ltd, neuvádí přesnější specifikaci radiostanice. Takže jen velmi obecně lze říci, že stanice má AM i FM modulaci, pravděpodobně bude mít 80 FM a 40 AM kanálů, nejspíš bude rozšířitelná na 400 kanálů a uživateli nabídne dnes běžné funkce jako Scan, Squelch, ASQ, přímou volbu nouzového kanálu, Dual Watch, něco jako ESP a stále častější CTCSS a DCS.
     Prodejní cena není známa.


Vector VT-27 Explorer

 
     Základní verze má 40 kanálů AM, FM, výstupní výkon 10 W, po rozšíření má až 450 kanálů AM/FM a 18W. Funkce již téměř tradiční: SCAN, Squelch, ASC a RB, dále pak Key Beep, DW, 3 paměti, CTCSS a další. Grafický displej zobrazuje kromě čísla zvoleného kanálu a indikace zapnutých funkcí také S-metr a měřič modulace. Stanice o rozměrech 150x40x140 mm se dodává ve stříbrném provedení.

     Stanici lze koupit také pod původním názvem Radian C-Five. Prodejní cena je 5300 rublů nebo $159.

Uživatelský manuál v ruštině si můžeš stahnout ZDE


Vector VT-27 NAVIGATOR

 
     Tato vzhledově zajímavá stanice nabízí v základní verzi 80 kanálů FM / 40 AM, výstupní výkon 10 W, po rozšíření má až 450 kanálů AM/FM a 18W. Z funkcí nabízí samozřejmě SCAN, Squelch, ASC a RB, dále pak Key Beep, DW, 3 paměti a CTCSS. Grafický displej zobrazuje stejně jako u Vector VT-27 Explorer kromě čísla zvoleného kanálu a indikace zapnutých funkcí také S-metr a měřič modulace. Stanice má stejné rozměry jako Vector VT-27 Explorer (150x40x140 mm) a také se dodává ve stříbrném provedení.

     Stanici lze koupit také pod původním názvem Radian C-Four. Prodává se hlavně v Rusku a koupit ji lze za cca 5600 rublů nebo $169.

Uživatelský manuál v ruštině si můžeš stahnout ZDE


     V dnešní době známá značka není zárukou toho, že radiostanice byla vyrobena skutečně těmi výrobci, jejichž jména nese a v zemi jejich původu. Kromě zmíněné radiostanice Alan 78 Plus, která by se tedy asi měla podle výrobce správně jmenovat Vitai Interphone VT-78plus, používáme někteří z nás denně své oblíbené radiostanice, aniž bychom znali jejich skutečný původ. Například radiostanice Vector nejsou v Česku tak docela neznámé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Některé z nich často používáme v kamionech, autech, doma i na portejblech, aniž bychom o tom věděli. Prodávají se u nás totiž pod jinými názvy: například Intek M150 Plus (Vector VT-27 Truck), Intek 760 Plus (Vector VT-27 Magnum) nebo Allamat MC-8 (Vector VT-27 Comfort)


Vysvětlivky:
Multinormumožňuje výběr a nastavení CB normy podle země použití
SQSquelch - šumová brána
ASQ nebo ASCAutomatický squelch
ANLAutomatic noise limiter - potlačení rušivého signálu
NBNoise blanker - potlačení rušivého signálu
LCRLast channel recall - přepne na kanál, na kterém jsi vedl naposledy hovor
RB, Roger Beepje-li zapnuto, po skončení relace se ozve pípnutí nebo krátký tón
SCANskenování všech kanálů, automaticky se zastaví na tom kanále, kde je nějaký rádiový provoz
M-SCAN, Memory Scanskenování kanálů uložených v paměti přístoje, automaticky se zastaví na tam, kde je nějaký rádiový provoz
Dual watch, DWsledování radiového provozu na dvou frekvencích současně, stanice automaticky přepne na tu frekvenci, kde se nějaký radiový provoz objeví.Ke dni 25.3.2009 je kurz 27,02 Kč za 1€, 19,99 Kč za $1 a 59,83 Kč za 100 rublů.


Dragon PrahaPřečti si také:Nové CB stanice (Listopad '08)
Nové CB stanice (Leden '09)
Nové CB stanice (březen '09)
            OK1SB            
©2024 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.