Hlavn├ş strana - CB Monitor - v┼íe o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ket├Żr

Lok├ítor 1:    Lok├ítor 2:      


Zvř╣enÝ dosahu ruŔky


     U ruŔek býżný poużÝvanÚ prutovÚ a teleskopickÚ antÚny jsou z elektrickÚho hlediska zkrßcenÚ ŔtvrtvlnnÚ antÚny - Ŕtvrtky. V patý nebo uprost°ed takovřchto antÚn je prodlużovacÝ cÝvka. Tyto antÚny pro svou dobrou Ŕinnost vyżadujÝ jednu nebo vÝce protivah. Býżný jako protivßha sloużÝ osoba drżÝcÝ stanici v ruce. Parametry takovÚ protivßhy nejsou z elektrickÚho hlediska ideßlnÝ, situace se je╣tý zhor╣Ý po odlożenÝ ruŔky, kdyż nßm postaŔuje poslech.
     Situaci jde vřrazný zlep╣it p°ipojenÝm protivßhy. Vhodnß dÚlka je 1/4 vlnovÚ dÚlky, tedy 2,75 m. Nýjakř ten centimetr vřsledek neovlivnÝ, ale kdo chce, m¨że nejlep╣Ý dÚlku vyzkou╣et. MyslÝm si v╣ak, że to je zbyteŔnÚ, protoże protivßha je ovliv˛ovßna takÚ vodivostÝ zemý, kterß je promýnlivß jak v mÝstý, tak Ŕase. Zlep╣enÝ poużitÝm protivßhy je o 1S-3S pro p°Ýjem i vysÝlßnÝ.
     Lanko je vhodnýj╣Ý men╣Ýho pr¨°ezu, s protivßhou se pak lÚpe manipuluje. Na lanko dÚlky 2,75 m dßme na jeden konec krokodřlek. Vhodnř typ je urŔen pro p°ichycenÝ na svorky automobilovÚho akumulßtoru, protoże mß zahnutÚ Ŕelisti. Vybereme takovř, aby dob°e sedýl na konektoru antÚny. S protivßhou je możnÚ takÚ chodit, coż vyżaduje trochu cviku a vyvolßvß ˙div kolemjdoucÝch.P°evzato z webu CB klub Oscar Victor.

            OK1SB            
©2021 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpov├şd├í za ┼íkody zp┼»soben├ę pou┼żit├şm zde zve┼Öejn─Ťn├Żch n├ívod┼» na jakoukoliv ├║pravu radiostanic.