Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      

Éter bez hranic 2007 a PMR štafeta (28.4.2007)


    Na zdejších stránkách jsem avizoval, že vyrazím někam na kopec a budu hlavně nahrávat soutěžící Éteru bez hranic při jejich klání a také si poslechnu PMR štafetu. A tak se také stalo: v sobotu odpoledne jsem vzal CB a PMR stanice, digitální diktafon, psa, proviant a vyrazil na portejbl Džbán (JO60VE) přidělovat body soutěžícím v EBH, sám přitom posbírat pár bodů do OTF (to je soutež O tučňákův frak) a ještě zaznamenat soutěžní klání pro budoucí CB generace.
    S sebou jsem si vzal stanice TTI TCB 880 a President George, k nim magnetku President ML145 (tu jsem připojil k TTI) a drátovku. Na poslech PMR štafety jsem si s sebou vzal stanici Cobra MT 525. K ní jsem neměl žádné přídavné antény, byť jsem o nich jeden čas uvažoval. Nakonec jsem si to rozmyslel (VO stejně přídavné antény nedovoluje) a udělal jsem dobře, protože stanice je to kvalitní a hned první mimopražské spojení bylo na 97 km s reportem radio 5. Povedlo se mi nechtěně vyzkoušet i mechanickou odolnost Cobry, to když jsem ji přejel autem, protože jsem předtím zapomněl, že jsem ji položil na zem, abych měl obě ruce volné při vyhazování drátovky do koruny stromu. Nic se jí nestalo, jen na zadní straně praskl kousek plastu, jinak nic, funguje! Takže všechno dobře dopadlo, ve tři čtvrtě na šest jsem byl připraven nahrávat a přidělovat body všem zájemcům.
    Několikrát jsem proskenoval celé CB pásmo a protože jsem nezaslechl nikoho z Prahy, hluboce jsem si oddechnul - dnes to bude "lítat". Na Džbáně bůhví proč platí pravidlo, že pokud slyšíte pražáky i na magnetku (nejčastěji 18. a 33. kanál), tak to můžete zabalit a jet domů nebo někam jinam, protože v ten večer z této kóty žádné "déiksy" nad 100 km nehrozí. Zato jsem slyšel čím dál častěji a silněji ruské taxislužby a Italy, naštěstí s postupem času zase signály z těchto končin zeslábly.
     V osm hodin večer odstartovala soutěž Éter bez hranic a já začal nahrávat. Mezi devátou a půl jedenáctou hodinou večerní se spousta expedic odmlčela, důvod byl prostý - právě probíhala další PMR štafeta. Prakticky v čas začátku PMR štafety začal na Džbáně foukat silnější vítr a ještě se navíc otočil, takže jsem si dlouhou dobu užíval "vůně" asi půl kilometru vzdálené obrovské kupy chlévské mrvy... :-)
Sestřih EBH 2007
Začátek PMR štafety

(Vzdálenosti od mého QTH: první stanice 50 km, druhá stanice 40km, třetí stanice 129 km, čtvrtá stanice 59 km)
Soubor: EBH1.wma
Soubor ke stažení ZDE
Soubor: PMR1.wma
Soubor ke stažení ZDE
   
Sestřih EBH 2007 - 2. část
Konec 1. kola PMR štafety

(Vzdálenosti od mého QTH: Pancíř 117 km, Vladař 44km, Plešivec 68 km, Babiny 52 km, Klínovec 64 km, Náčkovice 62 km, Jedlová 91 km ...)
Soubor: EBH2.wma
Soubor ke stažení ZDE
Soubor: PMR2.wma
Soubor ke stažení ZDESpíše jsem nahrával než vysílal, takže mám jen těchto pár spojení za ten večer. Ale slyšet vás bylo samozřejmě mnohem více, skoro bych řekl, že za posledních pár měsíců jsem takový nával na pásmu ještě neslyšel... :-)Zpět na seznam článků            OK1SB            
©2023 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.