Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      

Lov expedice Keltoi (21.7.2010)


    Letos vyrazila parta síbíčkářů pod názvem Expedice Keltoi na výpravu do Velké Británie, Irska a Skotska a tak nejen já jsem seděl večer co večer u vysílačky a poslouchal. Ale zatímco někteří kolegové už se mohli pochlubit spojením se zmíněnou expedicí, já je neslyšel ani náznakem. Proto jsem se rozhodl vyrazit na kopečky kolem Berouna.
    Hned po práci jsem mazal domů pro vysílačky a pak hned zamířil z Prahy ven. Už na Zličíně se signál expedice občas na chvilku objevil. Po menším zdržení ve Svatém Janu pod Skalou, kde hasiči likvidovali strom u silnice, jsem nakonec zaparkoval poblíž Koledníku. Signál byl v té době na 30 kanále, kde expedice Keltoi vysílala, velmi dobrý, přesto jsem se nedohulákal. Nepovedlo se mi to pak ani o jeden kanál výše, kam expedice přešla, naopak na tomto kanále byl signál slabší a zarušený od různých zpěváků, "dýdžejů" a jiné havěti.
     Pokud jste neměli to štěstí a nenavázali jste spojení a ani jste expedici Keltoi neslyšeli, můžete si zde poslechnout alespoň sestřih z toho, co jsem slyšel já.


Dragon PrahaSestřih vysílání expedice Keltoi z Irska
Malé zdržení ve Svatém Janu pod Skalou. Z rádiových vln tam nebylo slyšet prakticky nic, jen komunikace těch hasičů.Expedice Keltoi je u mně 55-57, předtím na 30. kanále až 59Zpět na seznam článků


            OK1SB            
©2024 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.