Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      

Podzimní Éter 33 (21.10.2007)


     22 expedic a jednotlivců se přihlásilo do nové podzimní CB soutěže "Podzimní éter 33". Protože start soutěže byl v sobotu 6:00, vyrazil jsem již v pátek odpoledne na kótu Adam, odkud jsme chtěli také soutěžit. Přijel jsem na místo, postavil anténu, zkontroloval, vše bylo v pořádku, jen rušení bylo opravdu velké a to až do sedmi hodin večer. Pak jako když utne, rušení zmizelo a já si udělal kontrolní spojení s Expedicí Asterix.
      K večeru začal foukat vítr a později se trochu oteplilo a začalo drobně sněžit. Šel jsem brzy spát, ale stejně jsem byl každé dvě hodiny vzhůru a kontroloval množství sněhu. Udělal jsem dobře, po druhé hodině v noci začalo sněžit výrazně více a ve čtyři ráno bylo již 20 cm nového sněhu. Protože příval sněhu neustával, rozhodl jsem se raději odjet na jinou kótu než riskovat nedobrovolný prodloužený pobyt ve sněhových závějích.
      Volba padla na nepříliš vzdálenou Pešavu. Přijel jsem tam asi v půl deváté ráno, chvíli po mně i kolega Bandy Tursko. Takže znovu postavit anténu a zkontrolovat. Rušení bylo opět naprosto dokonalé a vydrželo celý den až do večera. Místo českých a slovenských stanic byli slyšet Španělé, Italové, Finové, Turci, Bulhaři a další. Dávali jsme výzvy, ale odezva byla velmi malá. Začínal jsem pochybovat o kvalitě našeho vybavení, když večer se konečně povedlo spojení s Krušnými horami, kde byli Tomáš mobil Roudnice a Honza Sulejovice (192 + 204 km). Slyšet byla i expedice Radegast, spojení na Plzeňsko se ale nepovedlo. Z éteru zmizela expedice Morava (později jsem se dozvěděl, že odjeli domů), slyšet nebylo nic z východu - tedy ani expedice Asterix, ani Mikulčin vrch. Za 12 hodin 20 spojení - to opravdu není výsledek, který jsme očekávali. Tak snad přístě z jiné kóty ...
Soubor: PE332007.wma
Soubor ke stažení ZDE


Tam někde za tou dešťovou nebo sněhovou clonou je schován kopec Adam.


Západ slunce nad Adamem.


O několik hodin později se Orlicko potýká se sněhovou nadílkou (sobota 04:50).
Pešava.Zpět na seznam článků


            OK1SB            
©2023 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.