Hlavní strana - CB Monitor - vše o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Setkání v Sokolově - Těšovice


     V sobotu 9. října 2010 konalo se od půl desáté dopoledne setkání s burzou v Sokolově - Těšovicích. I když jsem to původně neměl v plánu, přeci jen jsem v sobotní slunečné ráno vyrazil z Prahy směr Sokolov.
     Do Sokolova jsem dorazil krátce po desáté hodině, ale díky na mapě nevyznačným kruhovým objezdům, ještě neexistujícím silnicím, na kterých se "proháněly" pouze bagry a stavební dělníci, a absenci směrového ukazatele nebo alespoň navigace od pořadatelů jsem do Těšovic dorazil před jedenáctou hodinou. Najít místní restauraci U Slunce již bylo jednoduché, stačilo prostě hledat větší než malé množství zaparkovaných aut s anténami typickými pro to či ono amatérské pásmo (CB pásmo nevyjímaje).
     Po zaparkování mne uvítal plátěný stan před restaurací, kde pár prodejců prodávalo jak nové, tak použité radiostanice, měřáky, antény, zdroje, konektory, redukce a také flashky, paměti, HDD a další počítačový i jiný "šrot".
     V restauraci se pak konal pokec, vybíralo se vstupné (20,- Kč) na sál, přičemž vstupenky byly slosovatelné a jejich majitel mohl vyhrát některou z cen v početné tombole.
     Úroveň setkání trochu snižovala nemožnost objednat si v restauraci normální jídlo - byly jen klobásy a párky, což by snad až tak moc nevadilo - kdybych neměl hlad jako vlk, protože ten den jsem ještě nejedl.
     Velmi nemile mne překvapil průběh slosování tomboly, které snad mělo být vrcholem setkání. To se však zvrtlo v prapodivnou frašku. Nejprve trvalo dlouho, než se domluvil čas začátku. Dost možná to bylo proto, že když už konečně mělo slosování začít, přijuchalo odkudsi několik (asi 20) členů jakési organizace nevidomých a krátkozrakých (dále jen ONK), známých to Gastona Sokolov (OK1CB). Ti si samozřejmě vstupenku na radioamatérské setkání za plnou cenu nekoupili a lístky do tomboly pak po "nenápadných" urgencích Gastona Sokolov nakoupili ve větším množství za sníženou cenu 5,- Kč za kus. Co pak následovalo, to jsem ještě na vlastní oči nikdy nikde neviděl. Jestli někdo viděl na internetu nebo v televizi ono "slavné" losování na karlovarské radnici, bude mít jakous takous představu o tom, jak probíhalo losování tomboly v Těšovicích. Ale kam se páni radní hrabou na sokolovské radioamatéry. Při losování tomboly bývá zvykem, že se vezme cena (postupně od nejméně hodnotné k té nejhodnotnější) a k ní vylosuje výherce. V Těšovicích nikoliv. Nejprve se losovalo číslo a pak si vylosovaný vybíral - tedy pokud mohl -, co vlastně chce. Losování probíhalo často ve stylu "toto číslo vrať a vyber vyšší". Čím blíže ke konci losování, tím častěji se vracely "nepohodlné" (rozuměj radioamatérské) lístečky zpět do slosovací krabice (bylo to snadné, od jistého čísla byli majiteli členové ONKu, nižší čísla patřily původním návštěvníkům radioamatérského setkání). Ceny tak často vyhrávali členové ONKu, kteří se tím déle rozmýšleli, o kterou ze zbývajících cen mají největší zájem. Díky tomu ze sálu mizelo stále více radioamatérů a skoro bych vsadil výplatu, že na příští setkání již nepřijedou.
     Mohu vám doporučit návštěvu setkání v Těšovicích? Budete-li něco shánět, pak Havraň nebo Praha poslouží mnohem lépe. Pokud pojedete jen na pokec a nebudete toužit po tombole, tak snad ano. Ale je nutné kvůli tomu jezdit až do Těšovic?

Dragon PrahaSetkání v Těšovicích  Setkání v Těšovicích

Setkání v Těšovicích  Setkání v Těšovicích

Setkání v Těšovicích  Setkání v Těšovicích

Setkání v Těšovicích  Setkání v Těšovicích

Setkání v Těšovicích  Setkání v Těšovicích
Zpět na seznam článků

            OK1SB            
©2023 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.